דבר ראש המועצה


אתר דודאים ניצב בחזית הטיפול בפסולת בארץ, עם הפנים לקהילה.  

פסולת היא בין העקבות המשמעותיות שהאדם משאיר אחריו בעולם, ככל שהאוכלוסייה גדלה כך כמות הפסולת גדלה. האתגר הוא להפוך את נטל הפסולת לנכס המניב תועלת, תוך הקפדה על עקרונות השמירה על הסביבה: הפחתה, שימוש חוזר ומחזור.

כדי להצליח לעשות זאת, אנו חושבים ופועלים מחוץ למוסכמות ובקדמת הטכנולוגיה. בשנים האחרונות ביצענו פעולות רבות בדרך להפיכת האתר ממטמנה  - לאתר טיפול מתקדם בפסולת. הקמנו מפעל הפרדה, ראשון מסוגו בארץ, לאשפה רטובה, ממנו מייצרים זבל אורגני לדישון השדות ובכוונתנו להרחיבו. שדרגנו את תהליך הפיכת גז המתאן הנפלט מהפסולת המוטמנת לחשמל ירוק, ליותר יעיל ונקי. הרחבנו את פעילות ריסוק פסולת הגזם והעץ למצע אורגני לשימושי גינון ואת פעילות ריסוק פסולת בנייה לשימוש חוזר.

אנו מעורבים ותומכים במחקר על ציפורים נודדות הפוקדות את האתר מדי חורף. אנו ממשיכים להפעיל את מרכז המבקרים וההדרכה בנושאים סביבתיים באתר ובכוונתנו להרחיב את פעילות החינוך אל בתי הספר ביישובים סביבנו. והיד עוד נטויה.

אתר דודאים מכוון להעניק את השירות הטוב ביותר ללקוחותיו תוך הקפדה על התקנים המחמירים בתחום איכות השירות, הבטיחות ואיכות הסביבה.

 סיגל מורן
 ראש המועצה האזורית בני שמעון

טופס התקשרות מהיר